دوره طراحی لباس مجلسی

یکی از پرطرفدارترین رشته‌ها در زمینه هنر، طراحی لباس می‌باشد. این رشته دارای شاخه‌های زیادی می‌باشد که فرد با توجه به علایق خود رشته مورد نظر را جهت آموزش انتخاب می‌کند. داشتن ایده و خلاقیت از ارکان مهم این رشته محسوب می‌شود. هر چه در زمینه طراحی لباس، دانش و اطلاعات بیشتری، توسط شرکت در کلاس‌ طراحی لباس کسب کنید، بیشتر و راحت‌تر می‌توانید به ایده‌های خود جامه عمل بپوشانید. آموزش طراحی لباس به صورت کلی به سه بخش تقسیم می‌شود:

  • آموزش طراحی لباس کودکان
  • آموزش طراحی لباس بانوان
  • آموزش طراحی لباس آقایان

هر کدام از موارد ذکر شده دارای زیر شاخه‌های متعددی می‌باشند به طور مثال: آموزش طراحی لباس نوزاد در زیر شاخه آموزش طراحی لباس کودکان قرار می‌گیرد. همچنین آموزش طراحی لباس عروس در زیر شاخه آموزش طراحی لباس بانوان و آموزش طراحی لباس دامادی در زیر شاخه آموزش طراحی لباس آقایان قرار می‌گیرند. به این نکته توجه داشته باشید که آموزش طراحی لباس مجلسی زیرشاخه تمام موارد ذکر شده می‌باشد.

نخستین گام جهت آموزش طراحی لباس مجلسی، تهیه امکانات و ابزارهای مورد نیاز برای طراحی می‌باشد و گام بعدی شرکت در دوره طراحی لباس مجلسی به صورت تخصصی است که باعث می‌شود با استفاده از طرح‌ها و ایده‌های ذهنی خود و پرورش خلاقیت در این زمینه و ترسیم آن‌ها بر روی کاغذ، بهترین نتیجه حاصل شده و به سرعت وارد بازار کار شوید و کسب درآمد کنید.

بهترین دوره طراحی لباس مجلسی در تهران

امروزه با توجه به افزایش تعداد آموزشگاه‌ها انتخاب بهترین و معتبرترین آموزشگاه کار چندان آسانی به حساب نمی‌آید. آموزشگاه‌های متعددی نه تنها در تهران بلکه در سراسر ایران مشغول به کار هستند و دوره‌های متنوعی در تمام زمینه‌ها برگزار می‌کنند؛ اما یافتن آموزشگاهی که در فضایی آکادمیک بیشترین دانش و اطلاعات را به هنرجو آموزش دهد، یکی از چالش‌های تمام هنرجویان محسوب می‌شود. آموزش صحیح، فضای دوستانه، استفاده از اساتید برتر و نمونه با تحصیلات دانشگاهی و همچنین ارائه مدرک معتبر از خصوصیات یک آموزشگاه عالی می‌باشد که هر فرد جوینده علم و هنر به دنبال آن است.

در حال حاضر مرکز آموزش خانه صنعت و معدن جز بهترین مراکز آموزشی برای طراحی لباس در تهران در زمینه آموزش طراحی مد و لباس می‌باشد. آموزش صحیح که بر پایه بروزترین متد و دانش ارائه شده در دنیا است، باعث رشد و پیشرفت هنرجویان این مجموعه شده است. اساتید مجموعه صنعت و معدن از اساتید دانشگاهی هستند و در زمینه مد و طراحی لباس مجلسی فعالیت حرفه‌ای دارند، به همین جهت در مشاوره و راهنمایی هنرجویان جهت تعیین هدف درست و ایجاد انگیزه برای ورود به بازار کار تأثیر بسزایی دارند. شما با انتخاب این آموزشگاه جهت تحصیل در رشته طراحی لباس، از به روزترین متدهای آموزشی بهره‌مند خواهید شد و در کمترین زمان، یکی از بهترین طراحان لباس این مرز و بوم خواهید شد.

آموزش طراحی لباس مجلسی با مداد

دید خوب نسبت به رنگ‌ها، اشکال و آگاهی مختصر از دوخت و برش از مواردی است که یک طراح خوب جهت آموزش طراحی لباس مجلسی باید داشته باشد. هم چنین بهتر است، طراح لباس دانش و ایده‌های خود را همیشه به روز نگه دارد و به عبارتی از بروزترین تحولات و تغییرات در زمینه طراحی لباس مجلسی مطلع باشد، اخبارهای دنیای مد را دنبال کند و نسبت به رویدادهای این شاخه از هنر آگاهی‌های لازم را به دست آورد تا بتواند با توجه به نیازها و سلایق جامعه خود، لباس‌های زیبایی طراحی کند که موردپسند تمام سلیقه‌ها باشد تا بتواند در حیطه کاری خود موفق شود. جهت آموزش طراحی لباس مجلسی با مداد ابتدا به چند وسیله نیاز دارید. یک مداد محکم سربی که به راحتی پاک شود، مهم‌ترین وسیله‌ای است که در طراحی لباس باید از آن استفاده کنید.

پس از تهیه مداد سربی حال باید یک کاغذ ضخیم برای طراحی لباس فراهم کنید. جهت اصلاح خطوط و یا تغییر مدل مدنظر بهتر است، از فشار دادن زیاد مداد بر روی کاغذ بپرهیزید تا بتوانید به راحتی طرح کشیده شده را پاک و یا اصلاح نمایید. همان طور که از نام این دوره آموزشی پیداست، استفاده از خودکار در این دوره طراحی لباس، ممنوع می‌باشد زیرا نمی‌توان طرح کشیده شده را تغییر داد. برای رنگ‌آمیزی طرح کشیده شده و نهایی باید از مداد رنگی استفاده شود تا به یک دید کلی و دقیقی نسبت به لباسی که قرار است دوخته شود، دست پیدا کنید.

آموزش طراحی روی لباس مجلسی

آموزش طراحی یقه لباس مجلسی

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث می‌شود تا طراحی لباس مجلسی موفق، طراحی شکیل و بی نقص یقه می‌باشد. در واقع طراحی یقه برای منحصر به ی فرد جلوه دادن لباس مجلسی یک عامل حیاتی محسوب می‌شود، زیرا مخاطب در نگاه اول پس از صورت متوجه یقه شما می‌شود و این موضوع در دید کلی لباس بسیار تأثیرگذار است. جهت آموزش طراحی یقه لباس مجلسی باید به نوع صورت، مدل و اندازه شانه‌ها، اندازۀ و فرم سینه‌ها، نوع و اندازه‌ی گردن و در کل شکل بدنِ فردی که قرار است لباس را بپوشد، توجه گردد. طراحی یقه لباس در آقایان و بانوان دارای تفاوت‌های چشمگیری می‌باشد که در ادامه به بررسی طراحی چند نمونه از یقه‌ی آقایان و بانوان می‌پردازیم و این تفاوت‌ها را بررسی می‌کنیم.

آموزش طراحی چند نمونه یقه مجلسی در پیراهن مردان

اکثر آقایان طرفدار پیراهن‌های کلاسیک با یقه‌های دکمه دار هستند، طراحی دکمه‌های منحصر به فرد در این سبک از یقه‌های مجلسی باعث شده است تا این مدل، یکی از گزینه‌های اولیه در انتخاب پیراهن مجلسی به شمار رود. این سبک یقه ها به قدری خوش فرم طراحی‌شده‌اند که در صورت استفاده و یا عدم استفاده از کراوات همچنان عالی به نظر می‌رسند. پیراهن‌های مجلسی با یقه گرد در واقع همان یقه‌های استانداردی هستند که لبه‌های آن گرد شده‌اند، بنابراین این سبک از یقه ها لبه‌های تیزی ندارند. طراحی انتهای گرد در این سبک از یقه ها، آن‌ها را از پیراهن‌های دیگر متمایز می‌کند. گرچه پیراهن‌های یقه گرد برای استفاده در هر مجلسی مناسب به نظر نمی‌رسند، اما گزینه‌ی مناسبی برای مهمانی‌های نیمه‌رسمی محسوب می‌شوند.

نوع دیگری از یقه‌های مجلسی یقه‌هایی هستند که در طراحی آن‌ها نقاطی از یقه توسط سنجاق یا میله‌ای سوزنی به یکدیگر متصل می‌شوند. یقه لباس در ناحیه بالایی توسط دکمه بسته می‌شود، سپس زبانه‌های یقه توسط یک میله کوچک و سنجاق مانند به همدیگر متصل می‌شوند. طراحی این سبک از یقه با ایجاد سنجاق‌ها بسیار خلاقانه به نظر می‌رسد. این سنجاق‌ها با توجه به‌اندازه و سبک دلخواه شما می‌توانند فانتزی یا کلاسیک باشند. اگر ظاهری متناسب و کلاسیک را ترجیح می‌دهید، یقه سنجاق دار، دقیقاً همان گزینه‌ای است که برای تکمیل مجموعه خود به آن نیاز دارید. این یقه ها بهترین مدل برای استفاده در مجلس‌های رسمی یا نیمه‌رسمی به حساب می‌آیند.

یکی دیگر از مدل‌های یقه‌های مجلسی یقه‌های قابل جدا شدن هستند، طراحی و دوخت این یقه ها به‌گونه‌ای انجام‌گرفته است که به سختی می‌توان متوجه شد که روی لباس دوخته نشده‌اند. این یقه ها بیشتر برای پیراهن‌های یقه V یا یقه گرد طراحی می‌شوند. نکته قابل توجه در مورد یقه‌های قابل جدا شدن این موضوع است که این یقه ها در صدها طرح، رنگ، سبک و حتی اندازه برای تمام سلیقه‌ها طراحی شده‌اند. بسیاری از انواع این یقه ها مناسب برای افرادی است که می‌خواهند از پاپیون استفاده کنند.

آموزش طراحی چند نمونه یقه در لباس های مجلسی بانوان

یقه برتا، معمولاً از توری ساخته می‌شود. این یقه ها بیشتر در بلوزهایی دیده می‌شود که برش گردن V آن‌ها کم است و به صورت صاف و گرد می‌باشد. برخی از این یقه ها قابل جدا شدن هستند و می‌توان آن‌ها را روی لباس های مجلسی، بلوزها و حتی تی‌شرت‌های رسمی‌تر قرار داد. در حقیقت، یقه‌های برتا اغلب در بسیاری از لباس های عروس یافت می‌شوند و غالباً بافت آن‌ها توری می‌باشد. یقه‌های برتا در لباس های معمولی و رسمی نیز استفاده می‌شود، این یقه ها بسیار زیبا هستند و محبوبیت زیادی دارند و در بسیاری از لباس های مجلسی استفاده می‌شوند.

اگر می‌خواهید احساس کنید که مانند یک خانم به تمام معنا لباس پوشیده‌اید، از لباس‌هایی با یقه‌های لبه‌گرد استفاده کنید. این یقه ها معمولاً در بلوزها یا پیراهن‌های دکمه دار دیده می‌شود و گاهی اوقات لبه یقه از توری تشکیل شده است. این یقه ها ظاهری نیمه رسمی به لباس می‌بخشند و رنگ آن‌ها غالباً متضاد با رنگ کل لباس می‌باشد تا لباس یا پیراهن بیشتر به چشم بیاید و خیره‌کننده باشد. یقۀ جواهری غالباً در پیراهن‌ها و تاپ‌های نیمه رسمی به کار می‌رود، یقۀ جواهری همان طور که از نامش پیداست از محل قرارگیری گردنبند برش می‌خورد. این یقه ها، شباهت زیادی به یقۀ گرد دارند و در طراحی لباس مجلسی بسیار پرکاربرد هستند.

یکی دیگر از یقه‌هایی که در لباس های مجلسی به ویژه لباس عروس کاربرد دارد، یقه‌ی دکلته است. این‌گونه از یقه ها طوری طراحی شده‌اند که ممکن است گاهی بُرشِ آن تا سرشانه نیز برسد. این نوع از یقه ها به صورت کاملاً مسطح به طور مستقیم روی بلوز و یا پیراهن شما قرار می‌گیرند این سبک از یقه اگرچه ماهیتی نیمه رسمی دارند اما پوشیدن آن در مراسم‌های رسمی نیز توصیه می‌شود.

نکته: یقه‌های مجلسی در پیراهن‌های آقایان و لباس های بانوان انواع زیاد و متفاوتی دارد اما در اینجا تنها به چند مورد آن اشاره شد. جهت یادگیری و آشنایی با طراحی انواع یقه بهتر است با شرکت در دوره‌های آموزشی طراحی لباس نسبت به یادگیری کامل آن‌ها اقدام فرمایید.

کلاس آموزش طراحی لباس مجلسی زنانه

آموزش طراحی لباس مجلسی زنانه و مردانه

حالا در این جا می خواهیم شما را با آموزش طراحی لباس مجلسی زنانه و مردانه آشنا کنیم که هرکدام انواع مختلفی دارند که  در زیر به آن اشاره شده است.

انواع مختلف لباس مجلسی زنانه

حال به انواع لباس های مجلسی زنانه می‌پردازیم که در دوره های طراحی لباس مجلسی زنانه آموزش داده می‌شود. آموزش طراحی کت و دامن‌های مجلسی زنانه از مواردی است که در این دوره ها آموزش داده می‌شود همچنین آموزش طراحی لباس نامزدی، لباس شب کوتاه و بلند، لباس های مجلسی فانتزی، مانتوهای مجلسی و …در این دوره ها صورت می‌گیرد.

انواع مختلف لباس مجلسی مردانه

در این قسمت به انواع لباس های مجلسی مردانه می‌پردازیم که در دوره های طراحی لباس مجلسی مردانه آموزش داده می‌شود. از میان لباس های رسمی آقایان می‌توان به طراحی کت‌وشلوارهای مجلسی و کلاسیک اشاره کرد، این کت‌وشلوارها، معمولاً برای مجالس عروسی و مهمانی‌های رسمی به کار می‌روند. همچنین طراحی پیراهن‌های مجلسی مردانه که انواع مختلفی دارند در این دوره ها آموزش داده می‌شود. این پیراهن‌ها که غالباً باکت و شلوارهای مناسب استفاده می‌شوند، دارای آستین بلند و دکمه دار هستند. اغلب در رنگ سفید مورد استفاده قرار می‌گیرند اما دارای رنگ بندی متنوعی هستند تا تمام افراد با هر سلیقه‌ای قادر به استفاده از آن‌ها باشد… در برخی مدل‌ها تعدادی پلیسه در قسمت جلوی پیراهن طراحی شده است و می‌توان با توجه به سلیقه، درخواست و نوع مجلس از پاپیون یا کروات استفاده نمود.

سوالات متداول

  • دوره طراحی لباس مجلسی زنانه شامل چه مواردی می‌شود؟

کت و شلوار مجلسی، پیراهن‌های کوتاه و بلند مجلسی، کت‌وشلوارهای مجلسی و مانتوهای مجلسی و…

  • در پایان دوره طراحی لباس مجلسی به هنرجویان مدرک داده می‌شود؟

بله. بعد از اتمام دوره جامع طراحی لباس به هنرجویان مدارک معتبر و قابل ترجمه بین‌المللی ارائه می‌شود.

  • هزینه شرکت در کلاس های طراحی لباس چقدر است؟

این هزینه‌ها شامل هزینه ثبت‌نام کلاس‌ها و هزینه تهیه لوازم طراحی می‌باشد. هزینه ثبت‌نام کلاس‌ها از یک‌میلیون الی پنج میلیون و پانصد وابسته به سطح شما و نظر کارشناسان دپارتمان طراحی لباس متغیر است.

  • دوره طراحی لباس در آموزشگاه صنعت و معدن به صورت جامع است؟

بله. دوره های طراحی لباس در آموزشگاه صنعت و معدن به صورت جامع از صفر تا صد می‌باشد.

این مطلب برایتان مفید بود ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *