کلاس عکاسی از مقدماتی تا پیشرفته با رویکردی جهت ورود به بازار کار حرفه ای این رشته، همراه با مدارک معتبر و بین‌المللی برگزار می‌شود. شیوه برگزاری این دوره کاملاً به صورت اجرایی می‌باشد و فرد بعد از اتمام دوره توانایی این را خواهد داشت که با اعتمادبه‌نفس کامل وارد بازار کار شود و در هر شاخه‌ای از عکاسی فعالیت کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با جزییات دوره بیشتر آشنا شوید.

کلاس عکاسی آنلاین

برگزاری دوره عکاسی به صورت آنلاین در آموزشگاه صنعت و معدن راه آموزش را برای عزیزانی که در شهرها و کشورهای دیگر سکونت دارند و یا حتی افرادی که شاغل هستند و یا به خاطر برخی از مشکلات نمی‌توانند به صورت حضوری در دوره‌ها شرکت کنند… آسان نموده است. همه‌ی فارسی زبانان در هر کجای دنیا که باشند می‌توانند در کلاس عکاسی با بهترین کیفیت در کنار اساتید مجرب و حرفه ای آموزش ببینند و در پایان دوره مدارک معتبر و بین‌المللی دریافت کنند.

مزایای دوره جامع عکاسی غیرحضوری

در کلاس های عکاسی که در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن برگزار می‌گردد کیفیت آموزش به گونه‌ای است که دوره‌های عکاسی این مجموعه را منحصر به فرد کرده است … در ادامه با مزیت‌های دوره عکاسی خانه صنعت و معدن بیشتر آشنا خواهید شد.

 • برگزاری دوره‌ها به صورت جامع از مبتدی تا پیشرفته
 • تدریس توسط اساتید دانشگاهی و مجرب
 • آموزش تکنیک‌های عکاسی بر اساس متدهای روز دنیا و مطابق با استاندارهای بین‌المللی
 • آموزش‌های حرفه ای جهت ورود هنرجویان به بازار کار این رشته
 • برگزاری دوره‌ها به صورت کاملاً اجرایی

کیفیت دوره‌های عکاسی آنلاین و غیرحضوری هیچ تفاوتی با دوره‌های حضوری نخواهد داشت و دارای سرفصل‌های یکسان می‌باشند. با توجه به این که کیفیت آموزش در دوره‌های آنلاین برای مجموعه صنعت و معدن اهمیت فراوانی دارد، این کلاس ها پشتیبانی می‌شوند. پشتیبانی بدین صورت است که در طول دوره یک نفر خبره در امر عکاسی به عنوان استادیار به صورت 24 ساعته هنرجویان را همراهی می‌کند و تا پایان دوره سؤال‌ها و مشکلاتی که برای آن‌ها در تمرین‌ها پیش می‌آید را پاسخ می‌دهد. در پایان هر جلسه فیلم آموزشی همان جلسه برای هنرجویان ارسال خواهد شد و فرد با تماشا و تکرار فیلم‌های کلاس عکاسی می‌تواند تمرین‌های خود را به آسانی انجام دهد. ارائه مدارک بین‌المللی و معتبر و صرفه‌جویی در وقت و زمان از دیگر مزیت های کلاس آنلان عکاسی است.

کلاس عکاسی از مقدماتی تا حرفه ای

یکی دیگر از مزیت‌هایی که دوره عکاسی خانه صنعت و معدن دارد این است که کلاس ها از مبتدی تا پیشرفته بوده و فرد بدون نیاز به گذراندن پیش‌نیاز می‌تواند وارد دوره‌های جامع عکاسی شود و از یادگیری مهارت مورد علاقه خود یعنی عکاسی لذت ببرند و با خیال راحت و اعتمادبه‌نفس کامل وارد بازار کار حرفه ای عکاسی شوند. این دوره برای کسانی که می‌خواهند در وقت و زمان خود صرفه‌جویی کنند و یا قصد مهاجرت دارند و می‌خواهند که به صورت فشرده در کمترین زمان دوره عکاسی را بگذرانند پیشنهاد می‌شود. این افراد به جای این که ۴ سال وقت خود را در دانشگاه صرف کنند، می‌توانند فقط در ۶ ماه به صورت جامع عکاسی را آموزشگاه صنعت و معدن آموزش ببینند و مدرک بین‌المللی دریافت کنند.

معتبرترین کلاس عکاسی با مدرک بین‌المللی

امروزه در تمامی کشورها جهت رسیدن به یک مهارت خاص و ورود به یک حرفه جهت فعالیت در بازار کار، مراکز آموزشی تمام تلاش خود را بر یادگیری مهارت‌های اجرایی هنرجو می‌گذارند. با این سبک آموزش هنرجویان می‌توانند بعد از اتمام دوره مورد نظر وارد بازار کار شوند و برای خود شغلی داشته باشند که به آن علاقه دارند. عکاسی دقیقاً حرفه ای است که فرد باید به صورت اجرایی و عملی کسب مهارت کند تا به نتیجه دلخواه دست یابد. با گذراندن کلاس عکاسی به صورت جامع در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن در کنار اساتید حرفه ای می‌توانید عکاسی را به صورت کاملاً حرفه ای و با استانداردهای بین‌المللی آموزش ببینید و در انتهای دوره عکاسی از مرکز آموزش خانه صنعت و معدن مدارک معتبر و بین‌المللی دریافت کنید.

با بهترین آموزشگاه عکاسی در تهران آشنا شوید

مرکز آموزش خانه صنعت و معدن با برگزاری دوره عکاسی از صفر تا صد، نیاز هنرجویان را جهت ورود به بازار کار برطرف کرده است و گام به گام شما را تا بازار کار همراهی خواهد کرد. اساتید دپارتمان عکاسی دارای تحصیلات دانشگاهی بوده و به صورت تخصصی در حیطه عکاسی فعالیت می‌کنند و علاوه بر آموزش می‌توانند هنرجویان را در ارتباط با مشاغلی که با عکاسی مرتبط هستند، مشاوره و راهنمایی کنند تا هر فرد با توجه به علاقه‌مندی خود از شاخه‌های مختلف عکاسی استفاده مناسب کند.

نکته مهم: مزیت دیگری که دوره عکاسی مرکز آموزش خانه صنعت و معدن را نسبت به دیگر مراکز آموزشی متمایز می‌کند این است که این دوره‌ها دارای سرفصل‌های جامع می‌باشد که در ادامه راجع به آن‌ها و جزییات هر سرفصل توضیح خواهم داد.

سرفصل‌های کلاس عکاسی در تهران

سرفصل‌های کلاس عکاسی که در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن برگزار می‌گردد به این شرح است:

 1. ترم یک – عکاسی عمومی و دیجیتال: در این ترم هنرجویان با ساختمان دوربین، منوی دوربین، مبانی عکاسی، مباحث دیافراگم، شاتر، ایزو، عمق میدان در تصویر و هر آنچه که برای ثبت یک عکس لازم است را آموزش می‌بینند.
 2. ترم دو – عکاسی تکنیکال: در ترم دوم  کلاس عکاسی تکنیک‌های مختلف عکاسی مثل مولتی اکسپوز با نرم افزار، پنینگ، نقاشی با نور، پاناراما، ماکرو، فریز و… آموزش داده می‌شود. استفاده از این تکنیک‌ها بسیار لذت‌بخش بوده و فرد با ایجاد خلاقیت می‌تواند عکس‌های بی‌نظیری ثبت کند. شناخت انواع شاخه‌های عکاسی مثل عکاسی فاین آرت، عکاسی پرتره، عکاسی فتوژورنالیسم، عکاسی مدلینگ، عکاسی ورزشی، عکاسی طبیعت، عکاسی مینیمال، عکاسی معماری و… نیز آموزش داده می‌شود. آموزش اصول کادربندی، ترکیب‌بندی، نقد عکس، نیز جزئی از آموزش‌هایی است که در این ترم به هنرجویان آموزش داده می‌شود.
 3. ترم سه – نورپردازی استودیویی: در این ترم هنرجویان با مادیفایرهای پرکاربرد در عکاسی (سافت باکس، بیوتی دیش، اکتا باکس و…) آشنا خواهند شد و با استفاده از آن‌ها عکس‌های جذابی را خلق خواهند کرد و با آموزش صحیح تکنیک‌های نورپردازی هر شاخه از عکاسی، می‌توانند از نور در تصویر به طور صحیح استفاده می‌کنند. برای مثال یکی از تکنیک‌های نورپردازی که در این ترم آموزش داده می‌شود، نورپردازی پرتره است که انواع مختلفی دارد: نورپردازی رامبراند، باترفلای (پروانه‌ای) ریم لایت، اسپیلت و… نورپردازی ژانرهای مختلف عکاسی نیز در این ترم آموزش داده خواهد شد.
 4. ترم چهار – نرم افزار ادیت عکس: در ترم پایانی کلاس عکاسی مقدماتی تا پیشرفته، استفاده از نرم‌افزارهایی مثل فتوشاپ، لایت روم نیز آموزش داده می‌شود تا فرد بعد از عکاسی بتواند به عکس‌های خود زیبایی دوچندان ببخشد.

پیش‌نیاز کلاس عکاسی

جهت ورود به رشته عکاسی سؤالی که ممکن است برای هر فرد پیش بیاید این است که آیا برای شروع کلاس عکاسی نیازی به گذراندن پیش‌نیاز هست؟ در پاسخ به این عزیزان می‌توان گفت که دوره‌های عکاسی که در مجموعه صنعت و معدن برگزار می‌شود به صورت جامع بوده و با ارائه آموزش ها با بهترین سطح کیفی از مبتدی تا پیشرفته، هیچ نیازی به گذراندن بیش نیاز نبوده و بدون هیچ نگرانی می‌توانید در حرفه مورد علاقه خود شروع به کسب مهارت کنید.

ثبت نام دوره عکاسی

دوره عکاسی در مدت ۵ الی ۶ ماه زمان می‌برد و هزینه‌ی این دوره از یک میلیون تومان تا سقف پنج میلیون و پانصد هزار تومان وابسته به سطح شما و نظر کارشناسان دپارتمان عکاسی متغیر است. هزینه کلاس عکاسی به صورت نقد و یا اقساط دریافت می‌شود. اگر به حرفه عکاسی علاقه دارین و یا می‌خواهید که به عنوان یک عکاس حرفه ای وارد بازار کار شوید و درآمد بالایی داشته باشید، از طریق لینک واتساپ و یا شماره‌های تماس درج شده در سایت با کارشناسان دپارتمان عکاسی مرکز آموزش خانه صنعت و معدن در ارتباط باشید.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، بلوار آیت الله کاشانی، خیابان سازمان برنامه شمالی، نبش لاله شمالی، ساختمان مرکز آموزش خانه صنعت و معدن ایرانیان

شماره دفتر ثابت: 021-44111229   |   021-46094117

پست الکترونیکی : eduskill.ir@gmail.com

کانال تلگرام : markazeamoozeshi@

اینستاگرام دپارتمان عکاسی : eduskill.photography@

سوالات متداول

برای شروع دوره عکاسی چه دوربینی لازم است؟

جهت شروع دوره عکاسی دوربین‌های سری (دی اس ال آر) مورد استفاده قرار می‌گیرد که از هر برندی مثل کانن، نیکون، سونی و … می‌توانید استفاده کنید.

رشته عکاسی بازار کار خوبی دارد؟

امروزه با توجه به وابسته شدن همه مشاغل به سایت و شبکه‌های اجتماعی، نیاز به عکاسی و ثبت تصاویر محصولات افزایش یافته است و با یادگیری عکاسی در هر زمینه‌ای که علاقه داشته باشید می‌توانید وارد بازار کار شوید و کسب درآمد بالایی داشته باشید از حرفه‌ی خود لذت ببرید.

کلاس عکاسی آنلاین از نظر کیفیت آموزشی با دوره‌های حضوری تفاوتی دارد؟

در مجموعه صنعت و معدن به کیفیت سطح آموزش اهمیت ویژه‌ای داده می‌شود و دوره‌های آنلاین و حضوری از نظر کیفیت آموزشی هیچ تفاوتی با هم ندارند و بدون کم و کاست تمامی سرفصل‌ها به هنرجویان آموزش داده می‌شود.

بعد از اتمام کلاس عکاسی مدرک دریافت می‌کنیم؟

بله. با توجه به این که در رشته‌هایی مانند عکاسی مهارت اجرایی در درجه اول اهمیت قرار دارد اما برای شروع کارتان داشتن مدارک معتبر و بین‌المللی حس اعتمادبه‌نفس ویژه‌ای به شما می‌بخشد. مرکز آموزش خانه صنعت و معدن بعد از اتمام دوره عکاسی به شما مدارک معتبر و بین‌المللی اهدا خواهد کرد.

برای شروع دوره عکاسی چه پیش‌نیازی لازم است؟

برای ورود به رشته عکاسی هیچ پیش‌نیازی لازم نیست و اگر به این رشته علاقه داشته باشید، با هدف و پشتکار می‌توانید وارد رشته‌ی عکاسی شوید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

از چه سنی می‌توان وارد کلاس عکاسی شد؟

 • از سن ۱۴ سال به بالا می‌توان وارد رشته عکاسی شد.
 • چه مدت زمانی لازم است که ما در رشته عکاسی حرفه ای شویم؟
 • دوره عکاسی به صورت کوتاه مدت برگزار می‌گردد و از مقدماتی تا پیشرفته از ۵ تا ۶ ماه زمان می‌برد.

هزینه دوره عکاسی چقدر است؟

هزینه دوره عکاسی از دو میلیون و پانصد هزار تومان الی هفت میلیون و چهارصد هزار تومان وابسته به سطح شما و نظر کارشناسان دپارتمان عکاسی متغیر خواهد بود.

آیا شرایط سنی بالا برای ورود به رشته عکاسی محدودیت ایجاد می‌کند؟

خیر. برای شرکت در دوره‌ها به هیچ وجه محدودیت سنی وجود ندارد و همه افراد در هر شرایطی باید به خواسته‌ها و علاقه‌مندی‌هایشان اهمیت بدهند تا از زندگی لذت ببرند و به اهداف خود دست یابند. انسان تا ابد به آموزش نیاز خواهد داشت بنابراین برای شروع هیچ وقت دیر نیست.

آیا همه شاخه‌های عکاسی در این دوره آموزش داده می‌شود؟

بله. تمامی شاخه‌های عکاسی به صورت تخصصی در این دوره آموزش داده خواهد شد.

بعد از اتمام کلاس عکاسی در چه زمینه‌هایی می‌توان فعالیت نمود؟

بعد از اتمام دوره میتوانید وارد بازار کار عکاسی شوید. به راحتی میتوانید در زمینه های زیر فعالیت کاری خود را آغاز کنید:

 • فعالیت در آتلیه عکاسی (عکاسی ودینگ، نوزاد، پرتره و …)
 • عکاسی مدلینگ (که امروزه بسیار طرفدار دارد)
 • عکاسی تبلیغاتی (غذا، پوشاک، کیف و کفش، جواهرات و…)
 • عکاسی صنعتی (کارخانه، تجهیزات، ماشین‌آلات و…)
 • عکاسی از محصولات فروشگاه‌ها
 • عکاسی ورزشی
 • عکاسی طبیعت
 • عکاسی حیات‌وحش و حیوانات
 • عکاسی خبری
 • برگزاری نمایشگاه عکاسی
4.6/5 - (13 امتیاز)