آموزش طراحی لباس در تبریز زیر نظر تیم حرفه‌ای و با تجربه هنر آموزی برای علاقه‌مندانی که قصد دارند وارد بازار کار حرفه‌ای این رشته شوند، برگزار می‌شود. این دوره براساس اصول بین المللی و از سطح مقدماتی تا سطح پیشرفته، به طور کامل و جامع برنامه ریزی شده است. از این طریق هنرجویان با اتمام این دوره می‌توانند با مدرک معتبر بین المللی خود در هرجای دنیا که مایل هستند، به فعالیت حرفه‌ای در زمینه طراحی لباس بپردازیند.

دوره آموزش طراحی لباس در تبریز

امروزه آموزش طراحی لباس توسط موسسات مختلفی در شهرهای مختلف از جمله تبریز برگزار می‌شود. طراحی لباس از جمله حرفه هایی است که از دیرباز مورد اهمیت و توجه اقشار مختلف جامعه قرار می‌گرفته است. این حرفه در چند دهه اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و به یکی از پردرآمدترین حرفه های فعال در دنیا تبدیل شده است.

نیاز جامع و همچنین شرکت های تولید لباس به طراحانی با ایده های جدید، یک نیاز ناگسستنی است. برای آنکه بتوانید در این حرفه به موفقیت اولیه برسید، ابتدا لازم است آنرا به طور کامل و تخصصی فرا بگیرید.

آموزشگاه های مختلفی به برگزاری دوره های طراحی لباس می‌پردازند تا این حرفه را به علاقه مندان آموزش دهند. مجموعه هنرآموزی با داشتن چندین سال سابقه فعالیت و برگزاری انواع دوره های آموزشی طراحی لباس، توانسته به یکی از بهترین آموزشگاه ها در ایران تبدیل شود.

دوره طراحی لباس آنلاین در تبریز که توسط موسسه هنرآموزی برگزار می‌شود کاملا به صورت تعاملی بوده و به صورت جامع از مبتدی تا پیشرفته آموزش داده می‌شود. این دوره مناسب برای کسانی می‌باشد که در خارج از تهران سکونت دارند و یا برای علاقه مندانی که در تهران حضور دارند اما امکان آمدن به کلاس حضوری را ندارند.

دوره طراحی لباس در تبریز کاملا به صورت آنلاین برگزار شده و با مجازی متفاوت است. از این طریق دانشپذیران به راحتی خواهند توانست در هر مکان جغرافیایی که حضور دارند، تنها با اتصال به اینترنت در کلاس شرکت نمایند.

آموزش طراحی لباس در اصفهان

برای کسب اطلاعات در مورد دوره آنلاین و نیمه حضوری طراحی لباس از طریق واتس آپ یا تلفن های زیر با کارشناسان در ارتباط باشید.

طراحی لباس در تبریز با هنرآموزی

طراحی لباس از جمله حوزه های فعال و پویا می‌باشد که در آن رقابت چشمگیر و قابل توجهی وجود دارد. برندگان این رقابت افرادی هستند که به خوبی آموزش دیده‌اند، خوب مطالعه کرده و همواره اطلاعاتشان را به روز نگه می‌دارند تا با تغییر و تحولات دنیای مد و نیاز مشتریان پیش روند. تفاوتی نمی‌کند بین اینکه طراحی لباس را صرفاً بخاطر علاقه می‌خواهید یاد بگیرید و یا تصمیم دارید وارد بازار کار آن شوید؛ در هر دو صورت مسیری طولانی، چالش برانگیز و در عین حال هیجانی در پیش خواهید داشت.

اولین قدم که پشتوانه سایر قدم ها و موفقیت های دیگر در حرفه طراحی لباس است، بهره‌مندی از آموزش کامل و حرفه‌ای می‌باشد. درواقع برای آنکه بتوانید بطور قوی و حرفه‌ای وارد حوزه طراحی لباس شوید، این است که ابتدا باید آنرا به خوبی آموزش ببینید و با نکات، تکنیک ها، ترفندها و چالش های آن آشنا شوید.

حضور در کلاس های مناسب و بهره بردن از اساتید مجرب این حوزه، می‌تواند این مسیر طولانی و پر پیچ و خم را برایتان هموار و دلچسب سازد. مجموعه هنر آموزی از جمله مجموعه های بسیار حرفه‌ای و با سابقه درخشان در زمینه آموزش طراحی لباس است. این آموزشگاه با برگزاری دوره های آموزش طراحی لباس در تبریز و سایر شهرستان ها همواره در تلاش است تا آموزش ارزشمند و مفیدی را برای تمام علاقه‌مندان چه در داخل کشور و چه در خارج، مهیا سازد.

بهترین آموزشگاه طراحی لباس در تبریز

نحوه برگزاری دوره ها

دوره های آموزش طراحی لباس مجموعه هنرآموزی که در شهرستان ها از جمله تبریز ارائه می‌شود، بصورت آنلاین برگزار می‌گردند. درواقع هدف از برگزاری دوره ها بصورت آنلاین به این خاطر است که افرادی که توانایی و امکان شرکت در کلاس های حضوری را به هر دلیلی ندارند (مانند مسافت طولانی) از این طریق بتوانند در دوره ها شرکت کرده و طراحی لباس را آموزش ببینند.

این دوره ها مبتدی تا پیشرفته و به شیوه کاملاً تعاملی و عملی اجرا می‌شوند. اساتید، کلاس ها را با حضور در مرکز آموزشگاه هنرآموزی اداره می‌کنند تا از این طریق بازدهی کلاس بیشتر شده و در صورت بروز کوچکترین مشکلی سریعاً توسط آموزشگاه رفع گردد.

در زمان برگزاری کلاس، علاوه بر آنکه استاد آنلاین است؛ فیلم از قبل ضبط شده نیز برای دانشپذیران پخش می‌شود و استاد بعد از پایان فیلم به رفع اشکال هنرجویان می‌پردازند. همچنین در کنار استاد یک استادیار نیز قرار دارد که کلاس را بصورت 24 ساعت پشتیبانی می‌کند. بعد از پایان هر جلسه نیز استادیار به تمرین ها و رفع اشکالات دانشپذیران می‌پردازد. در پایان هر دوره طراحی لباس نیز به شما مدرک معتبر ارائه خواهد شد که می‌توانید با مراجعه به دارالترجمه آن را ترجمه کنید.

لازم به ذکر است که چه در دوره های طراحی لباس آنلاین و چه در حضوری، کلاس از یک شیوه استاندارد و اصولی پیروی می‌کند. برای ثبت نام در کلاس ها بهتر است ابتدا شرایط خود را برای حضور در کلاس بسنجید و بعد با آگاهی کامل اقدام به ثبت نام نمایید.

سر فصل های آموزش طراحی لباس در تبریز

آموزش طراحی لباس در تبریز توسط مجموعه هنر آموزی طی 6 ترم و 6 ماه برگزار می‌شود. در هر ترم، سرفصل های مرتبط با صنعت پوشاک آموزش داده می‌شود. این سرفصل ها براساس استاندارد های بین المللی این رشته طراحی و تدوین شده است. به طور کلی سرفصل های موجود در هر ترم به شرح زیر است:

آشنایی با طراحی فیگور:

برای پیاده سازی طرح ذهنی خود بر روی کاغذ، ابتدا باید با نحوه و اصول کشیدن لباس بر روی کاغذ آشنا شوید. اولین مرحله در فرایند کشیدن لباس، ترسیم مانکن بر روی کاغذ است. در ترم اول شما با کشیدن انواع فیگور در حالت های مختلف مثل نیم رخ ، تمام رخ، سه رخ، نشسته، کت واک و همچنین کشیدن چهره آشنا می‌شوید. علاوه بر آن فراخواهید گرفت که هر نوع یقه، دامن، آستین، پیراهن، چین و چروک و … روی لباس چگونه ترسیم می‌شوند.

رنگ شناسی و جنسیت سازی:

رنگ ها مهمترین و تاثیرگذارترین عامل در زیبایی یک لباس است. البته به شرطی که به درستی انتخاب شوند. در این ترم با انواع رنگ ها، نحوۀ ست کردن آنها با هم، چرخۀ کامل رنگ و پالت رنگی آشنا خواهید شد. همچنین برای آنکه بتوانید جنسیت لباس ها یا همان جنس پارچه لباس را بهتر روی کاغذ نشان دهید، باید با انواع جنسیت ها مثل لمه، ساتن، مخمل، گیپور، چرم و … اشنا باشید. در این ترم انواع جنسیت سازی پارچه به شما آموزش داده می‌شود.

خلاقیت:

یکی از مهمترین ویژگی های یک طراح موفق، داشتن خلاقیت و ایده پردازی قوی است. در ترم سوم آموزش خواهید دید که چگونه از اجسام و چیزهای دیگر، الهام بگیرید.

اکسسوری و تزئیانت لباس:

بکار گیری اکسسوری ها و تزئینات مختلف در لباس باعث زیبایی، شیک و گران شدن هرچه بیشتر طرح موردنظر می‌شود. نحوه دوخت و بکارگیری اکسسوری ها بر روی لباس بسیار مهم که در این ترم با آن آشنا می‌شوید.

مولاژ:

مولاژ به معنای الگوی حجمیست که در ترم پنجم شما کار روی مانکن را آموزش خواهید دید.

نرم افزار های طراحی لباس:

در ترم آخر نیز با مهمترین نرم افزار طراحی لباس یعنی مارولوس آشنا می‌شوید. بواسطه این برنامه میتوانید بصورت سه بعدی یک لباس را طراحی نمایید.

ارائه مدرک معتبر و بین المللی

طراحی لباس رشته ای بسیار جذاب و پرطرفدار در کل دنیا محسوب می‌شود. این رشتۀ هنری، به دلیل بازار کار مناسب و جذابی که دارد، متقاضیان زیادی به سمت خود جذب کرده که بالطبع باعث شده آموزشگاه های بسیاری اقدام به برگزاری دوره های طراحی لباس بپردازند. اگر میخواهید به عنوان یک طراح لباس در سراسر جهان فعالیت داشته باشید و در عرصۀ بین المللی فعالیت کنید، باید به فکر دریافت مدرک بین المللی طراحی لباس باشید. چنین مدرک معتبری تنها توسط برخی از آموزشگاه های معتبر و با نام در ایران ارائه می‌شود.

مجموعه هنر آموزی از جمله آموزشگاه هایی می‌باشد که در پایان دوره ها به هنرجویان مدرک معتبر بین المللی و مورد تایید قوۀ قضاییه اعطا می‌کند. شما پس از گذراندن دوره آموزش طراحی لباس در تبریز میتوانید این مدرک را دریافت نموده و با آن در کل جهان به فعالیت بپردازید.

با اخذ این مدرک بین المللی و معتبر، می‌توانید برای مهاجرت نیز اقدام کنید و از این هنر و مهارت‌تان، در خارج از ایران نیز استفاده کنید. تنها باید مدارک مجموعۀ هنرآموزی را به مراکز دارالترجمه رسمی در سطح کشور ارائه دهند تا آن را برای کشور مقصد خود ترجمه کنند.